Intrenet TIME

Internetový čas - mnohí z Vás ho už dobre poznajú a iní chcú vedieť čo je vlastne zač...

Ide o nový druh vnímania času ako celku. O tento zázrak sa postarala svetoznáma firma Swatch. O čo vlastne ide:

- žiadne časové pásma
- žiadne geografické hrabice
- nová jednotka času Swatch Beat

Aká veľká je jedna jednotka Swatch Beat?

Pre jednoduchosť bol jeden deň rozdelený na 1000 "beatov". Z toho vyplýva, že jeden Swatch Beat má veľkosť 1 minútu a 26.4 sekúnd. Takže poludnie (12 hodín) v starom čase je vyjadrené @500 Swatch Beatmi. Ako základ bol zobratý stredoeurópsky zimný čas. To znamená, že ak je u nás v zime 12:00 - internetový čas je @500 a ak je u nás 24:00 v zime - internetový čas je @000.

Inetnet time poskytuje možnosť si trebárs dohodnúť stretnutie. Jeden je z New Yorku a druhý z Paríža. Dohodnú sa na čase stretnutia @600. Otázka znie - ako zistia koľko je práve Swach beatov? Práve na toto slúží Inernet Time Converter.

V Swatch nevytvorili len nový spôsob merania času, ale vytvorili aj nový poludník v Biel, Švajčiarsku, domove spoločnosti Swatch. Biel Mean Time (BMT) bude hlavnou hranicou Internetového času. Deň v Internetovom čase sa začína polnocou BMT (@000 Swatch Beatov čo je stredoeurópsky zimný čas 24:00).

Ak by ste si chceli dať Inetnet time na vašu webovú stránku, poslúži Vám k tomu nasledovný php script, ktorý zobrazí vždy správny a presný Internet time:

@<?
function getinternettime()
{
return((float) ((time()+3600) % 86400) / 86.4);
}
echo date("B")
?>

Viac informácii a aj rozne programy a aplety týkajúce sa internetového času nájdete na oficiálnej stránke:
www.swatch.ch/alu-beat/index-section.php

Michal Jordán, admin@skolak.net
Stiahnuté z Developer.sk