E-Xoops :: popis modulov

V predchádzajúcom dieli tohto seriálu sme si povedali čo to o redakčných systémoch, ich využití výhodách a nevýhodách a popísali sme si v skratke inštaláciu redakčného systému E-Xoops. Dnes sa budeme venovať modulom, systémovému administrátorovi a nastaveniam.

Ak ste nainštalovali a nakonfigurovali E-Xoops správne, po prihlásení budete mať vľavo hore odkaz "Administration menu" (menu administrátora). Po kliknutí na odkaz sa dostanete do menu. Na ľavo máte rozpis všetkých nainštalovaných modulov počnúc modulom System Admin. V System Admin máte možnosť vytvárať administrátorské a moderátorské kontá, inštalovať moduly, nastavovať právomoci, vytvárať bloky meniť témy. Skrátka ide o akýsi kontrolný panel, ku ktorému by mal mať povolený vstup len hlavný administrátor (nastavuje sa v system admin/groups). Dôležitou vecou je nastavenie blokov (system admin/blocks) podľa vášho vkusu.

Ďalším modulom je Banners. Tu si môžete vytvoriť užívateľské kontá, ktoré budú zabezpečovať reklamu pre Vašich zákazníkov alebo ju môžete nastaviť ako výmenný reklamný systém.

Contact je veľmi dôležitým modulom. Nastavíte si tu kontaktnú adresu na admina, moderátorov, podmienky použitia, linky na Vašu stránku atď.

Downloads. Nepostrádateľný modul pre všetkých, ktorí chcú mať na svojich stránkach aj nejaké veci na stiahnutie. Odporúčam najprv zadefinovať hlavné kategórie ( add/edit downloads/kategory ) a podkategórie. Bez týchto opatrení sa Vaša databáza downloadov stane len akousi neprehľadnou zmesou. Potom už môžete pridávať downloady. Pri pridávaní položiek nezabudnite na to, že veľkosť je udávaná v bajtoch.

Links. Modul na pridávanie liniek-kategoricky zatriedených do databázi. Osobne to považujem za tak trochu zbytočnosť ale človek nikdy nevie.

Forums. Jeden zo základných modulov. Môžem smelo vyhlásiť, že ide o jedno z najprepracovanejších diskusných fór, ktoré sú zadarmo. Stačí keď vytvoríte kategórie, podkategórie a určíte minimálne jedného moderátora a diskusia sa môže začať. Modul má toľko funkcíí , že pravdepodobne aj po pár dňoch používania Vás bude stále udivovať.

News. Jadro redakčného systému E-Xoops. Slúži na správu článkov v databáze. Takisto musíte najprv vytvoriť kategórie a podkategórie, ktorým môžete prideliť obrázky a môžete začať písať. Okrem toho sa v článkoch dá vynikajúco vyhľadávať. Takže nájdenie správneho príspevku trvá naozaj len niekoľko sekúnd.

Polls. Modul na vedenie prieskumov-ankiet. Jednoduchý a kvalitný. Zadefinujete otázky, platnosť ankety, vyberiete si farby a prieskum verejnej mienky :-) sa môže začať.

Partners. Modul, ktorý slúži na správu ikoniek, reklám. Vašich partnerov. Pracuje sa s ním jednoducho a rýchlo. Dokonca aj počíta množstvo klikov.

Who´s online slúži na identifikáciu a počítanie množstva online užívateľov. Ak sú registrovaní zobrazí ich meno. Zobrazuje niekoľko posledných návštev registrovaných užívateľov.

FAQ, slovensky: často kladené otázky. Tu sa dá vytvoriť zoznam najčastejšie kladených otázok a odpovedí, ktoré Vám vaši návštevníci kladú.

Members. Tento modul je určený na vyhľadávanie užívateľov v databáze. Keď som ho videl prvý krát zarazilo ma podľa koľkých vecí sa dá vyhľadávať. Vašim zákazníkom zaručene uľahčí život.

Uff tak to je asi na dnes všetko. Myslím, že som zabudol popísať pár modulov ale tie bežní užívatelia asi nebudú potrebovať. V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na mňa. Viac informácii o E-Xoops a iných RS nájdete na Bansheewebe

Banshee, bansheeweb@bansheeweb.sk
Stiahnuté z Developer.sk