GoAhead Web Server

Veľkosťou malý, ale schopnosťami veľký. Tak by sa dal označiť jeden z najnovších produktov na poli web serverov, ktorý nesie označenie GoAhead Web Server.

Podporuje ASP, taktiež CGI a implementovaný ja taktiež JavaScript. Web server má veľkosť asi 340 kB a je voľne ponúkaný na Internete na stiahnutie. Stačí iba vyplniť základné registračné údaje.

GoAhead Web Server je produkt, ktorý má na svedomí firma GoAhead. GA Web server je jedným z produktov firmy, ktoré majú podobné cieľové zameranie a názov projektu je Management Framework 2.0.

Veľkosť tohto web serveru je skutočne obdivuhodná, ale nie je to len veľkosť, ale aj funkcie, ktoré predurčujú GoAhead Web Server stať sa úspešným. Napríklad skompilovaná verzia pre Windows CE má veľkosť iba 60 kB. Áno je to tak, tento web server je k dispozícii na viacero platforiem, jednou z nich je aj Windows CE.

GoAhead Web Server je distribuovaný pre viaceré platformy ako voľne šíriteľné zdrojové kódy v jazyku C, ktoré je potrebné skompilovať pre potrebnú platformu. K dispozícii sú Windows CE, Wind River VxWorks, Linux, Lynx, QNX a Windows 95/98/NT. Dokumentácia je veľmi prehľadne spracovaná takže nerobí žiadne problémy samotné skompilovanie ani nakonfigurovanie web servera.

Jedná sa o základný HTTP 1.0 Web server, ktorý má implementované klasické HTTP funkcie.Je schopný vybaviť 20 requestov za sekundu na 24-MHz procesore 68040, alebo 50 za sekundu na 266-MHz Pentiu. Jeho prednosti hovoria jasnou rečou o výhodnosti použitia tohto nového web servera. Už len jeho voľná dostupnosť a multiplatformová podpora sú dobrými dôvodmi na jeho vyskúšanie.

Ak sa chcete dozvedieť o GoAhead Web Server viac, navštívte domovskú stránku GoAhead.Developer,
Stiahnuté z Developer.sk