Jednoduchý banner pomocou Animation Shopu

Paint Shop Pro obsahuje veľmi dobrého klienta na vytváranie animovaných GIFov. Je súčasťou Paint Shopu a nazýva sa Animation Shop. Dnes si ukážeme ako v ňom môžeme jednoducho a rýchlo vytvoriť animovaný reklamný banner.

Takže najskôr si vytvoríme 3 jednoduché GIFy v programe Paint Shop Pro. Jedinou podmienkou je ich rovnaká veľkosť. Medzi hlavné zásady tvorby pútavého reklamného bannera patrí hlavne podmienka, že text musí byť dostatočne výrazný a musí zaujať. Je jedno či vytvárate banner štandardnej veľkosti 468x60, alebo inej. Podstatné je aké reklamné heslá zvolíte a akú dáte týmto heslám formu. Je potrebné si uvedomiť že reklama musí v prvom aj v druhom rade zaujať.

My si teraz ukážeme vytvorenie bannera o veľkosti 190x50, trochu nezvyčajnej veľkosti, ale to teraz nie je dôležité. Túto veľkosť napríklad používame aj my na našej stránke. Jediným obmedzujúcim činiteľom v tomto prípade je malá veľkosť bannera, ktorá nedovoľuje použitie žiadnych výrazných grafických prvkov. Nič nám nezostáva, len sa viac sústrediť na text a pokúsiť sa ním maximálne zaujať.

Najskôr si v Paint Shope otvoríme 3 súbory rovnakej veľkosti, v našom prípade 190x60 a zvolíme si farbu pozadia. Tú by sme mali voliť podľa toho, kam plánujeme banner umiestniť. Jedná sa nám hlavne o čo najlepší kontrast. Ja som zástanca predovšetkým bieleho, alebo čierneho pozadia. Na tieto čierne (v našom prípade) GIFy môžeme aplikovať náš reklamný slogan.

Samozrejme jednotlivé časti budúcej animácie môžete dotvoriť presne podľa Vašich predstáv. V tomto ohľade sa fantázii medze nekladú. Len dávajte pozor aby ste to s tou kreativitou neprehnali :)

Teraz si tieto obrázky otvoríme v samotnom Animation Shope. Môžeme sa doň dostať napríklad z Paint Shopu z ponuky FILE -> RUN ANIMATION SHOP. Najednoduchšie si v AS vytvoríte animáciu pomocou ANIMATION WIZARD (FILE -> ANIMATION WIZARD), čiže kúzelníka ktorý Vás bezpečne prevedie celou tvorbou animovaného obrázku. My však teraz necháme kúzelníka kúzelníkom a pôjdeme na to ako prefesionáli - naostro. Otvoríme si všetky tri súbory, vytvorené v Paint Shope. Tieto sa nám rozbalia v nasledujúcom okne.

Obrázky môžeme ešte navzájom popremieňať jednoduchým spôsobom drag and drop, alebo ich ešte nejakým spôsobom dotvoriť rôznymi kresliacimi a ďalšími nástrojmi, ktorými Animation Shop disponuje. Keď už máme obrázky graficky dotvorené, môžeme sa pokúsiť z nich urobiť malú animáciu. Stlačíme klávesu CTRL a klikneme myšou postupne na každý obrázok. Vysvietia sa všetky modrou farbou a postavení na jednom z obrázkov klikneme na pravé tlačítko myši. Ukáže sa nám nasledovné dialógové okno:

Tu si zvolíme rýchlosť prehrávania animácie. Túto hodnotu je potrebné skúšať až pokým nevyhovuje. Dôležité je aby sa dal text v dostačnom čase prečítať. My zvolíme hodnotu 180 1/100 th sec.,, čo je zhruba 1,8 sekundy. To by sme mali a teraz si animáciu skúsime pustiť. Z ponuky VIEW zvolíme ANIMATION.

Animácia

Vo voľbe VIEW sa taktiež nachádza možnosť HTML CODE. Takže pomocou clipboardu si celý HTML kód môžete preniesť do Vašej HTML stránky.

Informácie a domovská stránka Paint Shop Pro :

Developer,
Stiahnuté z Developer.sk