Emotion 3D Web Edition

Tento nenápadný program som objavil na internete a rozhodol som sa že ho vyskúšam. Volá sa Emotion 3D a jeho hlavnou funkciou je tvorba kvlitnej a príťažlivej animovanej grafiky pre webovské stránky.Toto je jeho jediné použitie, ale musím povedať že v tomto smere je profesionálným produktom.

K samotnej inštalácii pár slov. Inštalačný súbor má 11 MB a po bezproblémovej inštalácii Vám program odkusne asi 24 MB z hardisku. Vcelku dosť, ale keď si uvedomíme v akej farebnej hľbke sa pracuje s obrázkami v programe, tak to až tak veľa nie je.

Ovládanie programu je veľmi intuitívne a atraktíve graficky poňaté. Zjednodušuje to samotnú orientáciu v ňom a dovoľuje hneď po prvom pustení produkovať neopakovateľné animácie bez nejakého dlhého učenia sa jednotlivých funkcií, alebo prhrabávania sa v manuáloch.

Ihneď po nabehnutí základnej obrazovky sa na pracovnej ploche objavia základné nástrojové menu, v ľavej strane je umiestnený základný tvar s ktorým môžeme začať pracovať plus navigačné menu a v pravej časti je umiestnený strom s predpripravenými šablónami, ktoré sú nám k dispozícii. Je ich skutočne veľa a všetky templates sú rozdelené do kategórií : V ktorých sa nachádza nepreberné množstvo efektov aplikovateľných na spracovávanú animáciu. Tieto môžeme aplikovať na náš obrazec a rôzne s ním manipulovať, meniť pozadie, farbu, veľkosť a kopec ďalších nastavení. Čiže animáciu si môžeme pripraviť presne podľa želania.

Pri vytváraní animácie je možné v 8 jednoduchých krokoch vytvoriť želaný efekt. Emotion 3D je stavaný podľa klasického Windows štandartu, čiže prispôsobiť sa mu nebude pre vás žiaden problém. Program je k dispozícii ako trial, čiže časovo obmedzená verzia a jeho cena je 44,99 USD. Jedná sa o veľmi zaujímavý a užitočný program. Určite vám odporúčam ho aspoň vyskúšať.

Kde sa o Emotion 3D dozvite viac dozviete viac:

Developer,
Stiahnuté z Developer.sk