Tarantule 1.4

Názov tohto HTML editora vo mne vyvoláva spomienky na jeden nemenej úspešný film o obrovskom pavúkovi. Čo sa však skrýva za týmto tajuplným názvom. Skrýva sa za ním jeden úspešný HTML editor, ktorý je pôvodným českým produktom a jeho autorom je pán Vojtěch Semecký.

Tarantule ja napísaný v Delphi 3.0. Jedná sa kvalitný HTML editor, ktorý svojimi funkciami veľmi neprečnieva nad ostatné programi v tejto skupine, na druhej strane však ani nezapadá do skupiny slabších programov v oblasti tvorby HTML, ktorých je už po svete veľmi veľa. Tarantule je skutočne výborný pomocník pre tvorcu www stránok, hlavne preto že je v češtine a komunikuje s užívateľom v jemu zrozumiteľnom jazyku. Okrem toho Tarantule 1.4 obsahuje veľmi veľa funkcíí a pomôcok pri tvorení HTML kódu.

Program napríklad obsahuje veľké množstvo nástrojových líšt, ktoré si môžete ukladať po obrazovke ako chcete. Ďalej si môžete preddefinovať vlastné TAGy a klávesové skratky, ktorými ich budete ovládať.

Popis ďalších funkcíí programu:

Tarantule 1.4 je dobrý program, ktorý svojimi funkciami uľahčuje prácu tvorcovi www stránky. Jednu výhradu však voči programu mám. Jedná sa o farebné rozlišovanie tagov, ktoré Tarantule chýba. Dnes už túto funkciu ponúka väčšina Html editorov a táto drobnosť veľmi pomáha autorovi stránky pri ľahšej orientácii na nej, hlavne na stránkach ktoré obsahujú 1000 riadkov a viac.

Názov: Tarantule
Verzia: 1.4
Autor: Vojtěch Semecký
Homepage: http://www.tarantule.cz
Licencia: Shareware, skúšobná verzia na 30 dní


Developer,
Stiahnuté z Developer.sk