Allaire HomeSite 4.0

Tento HTML editor, ktorý Vám chcem teraz predstaviť, je jeden z najlepších na trhu a svojimi funkciami necháva ostatné HTML editory ďaleko za sebou. Začal som trochu odvážnym tvrdením, avšak dokážem Vám, že je to pravda a určite budete so mnou súhlasiť.

Táto, v poradí už štvrtá verzia tohto populárneho HTML editora, sa vyznačuje významnými zmenami, ktoré vyplývajú z nový štandardov, ktoré sa v poslednom období začínajú presadzovať. Jedná sa o JavaScript, VBscript, ASP, ActiveX, Dynamic HTML, DOM, CSS a iné.

V súčasnosti má program HomeSite asi 200.000 registrovaných užívateľov po celom svete. Na používanie tohto programu potrebujete minimálne takúto konfiguráciu počítača: Pentium 75, 16 MB RAM, minimálne 10 MB priestoru na Vašom disku. HomeSite je určený pre MS Windows 95/98/NT. Práca s programom je veľmi intuitívna a vďaka prehľadnému rozdeleniu pracovnej plochy, nebude problém pracovať s programom profesionálom aj začínajúcim užívateľom. HTML stránku môžete písať ručne, pomocou ASCII kódu, pomocou vkladaných tagov, alebo WYSIWYG spôsobom, keď cez okno "Design" vytvárate stránku akoby v Microsoft Worde. Je len na Vás aký spôsob si zvolíte, výsledný efekt by mal byť rovnaký. Ja by som odporúčal vytvoriť stránku vizuálnym spôsobom a následne doladiť výsledný HTML kód jeho editovaním.

K dispozícii je veľké množstvo "wizards" - kúzelníkov, ktorý Vám pomôžu s vytvorením tabulky, framesov, alebo formulárov. Okrem toho vytváranie JavaScriptov, ActiveX, ASP ,Homesite 4.0 značne zautomatizoval. A takto by som s vylepšeniami a rozšírenými funkciami tohto výborného editora mohol pokračovať ďalej, ale najlepšie bude ak ho vyskúšate sami. Aby som nezabudol, nápoveda spracovaná v tomto programe sa blíži k dokonalosti. Je vypracovaná skutočne obšírne a na vysokej úrovni. Obsahuje kompletnú referenčnú príručku HTML, popis Dynamic HTML, niečo o JavaScripte, VBScripte a mnohých ďalších technológiách.

Názov: HomeSite
Verzia: 4.0
Autor: Allaire Corp.
Homepage: http://www.allaire.com
Licencia: Shareware, skúšobná verzia na 30 dní


Developer,
Stiahnuté z Developer.sk