CSE HTML Validator - kontrola vašich HTML stránok

HTML validátory sú programy, ktorých funkciou je pomáhať tvorcom hypertextových stránok v orientácii v ich štruktúre a odstraňovaní chýb v zdrojovom kóde. CSE HTML Validator je jeden z tých, ktoré svoju úlohu zvládajú na výbornú.

Predstavte si že vytvárate HTML stránky bežným spôsobom, to znamená písaním zdrojového kódu. Keď je stavba a štruktúra stránok ešte znesiteľnej veľkosti tak nie je problém sa v HTM kóde vyznať. Horšie je to v prípade keď spravujete náhodou rozsiahlejšie web sídla s veľkým počtom riadkov zdrojového kódu. V tomto prípade nastáva problém so správou takého množstva kódu a len veľmi ťažko sa dá v ňom orientovať.

Ja osobne nemám rád veľmi rozvetvené tabuľky, ktoré sú vnorené jedna v druhej a vyznať sa v ich štruktúre predstavuje naozaj veľkú dávku trpezlivosti. V takomto prípade je veľmi dobrým pomocníkom HTML Validátor, ktorý za Vás vyhľadá všetky chyby v hypertextovom dokumente a výsledok vám podá v zrozumiteľnom formáte.

Pri tejto príležitosti sú po ruke rôzne HTML validátory, čiže vyhľadávače chybných syntax v hypertextových dokumentoch, ktoré nám dokážu sprehladniť aj tie najkomlikovanejšie HTML súbory. Tieto validátory môžu byť dvojakého druhu : prvá skupina sú takzvané On line validátory, ktoré nám ponúkajú svoje služby na internete a po zadaní URL stránky, ktorú chceme skontrolovať nám na diaľku dokážu skontrolovať celé webovské sídlo. Druhá skupina týchto pomocníkov je vo forme klasických programov, ktoré nám tú istú službu ako On line validátory urobia aj na našom pevnom disku. O jednom z nich si dnes niečo povieme.

Volá sa CSE HTML Validator a jeho preferencie na najznámejších sharewarových sajtoch hovoria jasne o jeho kvalitných schopnostiach. CSE rieši problémy typu: Tieto všetky nedostatky vám CSE HTML Validator nájde a prehľadne zobrazí v úhľadnej tabuľke. Chybné časti kódu označí farebne, čiže nie je žiaden problém pomerne v krátkom čase odstrániť vzniknuté problémy. V súčastnosti sú k dispozícii dve verzie validátora :

CSE HTML Validator Profesional v4.0, ktorý obsahuje v sebe aj HTML/Textový editor
CSE HTML Validator Lite, ktorý je zadarmo.

Obidve verzie sú k dispozícii k stiehnutiu na stránkach http://www.htmlvalidator.com , konkrétne :

CSE HTML Validator Profesional v4.0
CSE HTML Validator Lite

K dispozícii sú verzie pre Windows 95/98/NT.

Názov:CSE HTML Validator
Verzia: 4.0
Autor: AI Internet Solutions.
Homepage: http://www.htmlvalidator.com
Licencia: Shareware, skúšobná verzia na 30 dní, Verzia Lite je zadarmo


Developer,
Stiahnuté z Developer.sk