FunnelWeb

Každý webmaster mi dá isto za pravdu, že prevádzkovať server a nepoznať jeho návštevnosť je doslova o ničom. Ak chcete mať presné čísla svedčiace o úspechu alebo neúspechu vášho webu, máte niekoľko možností. Prvou je umiestnenie počítadla na stránku - serióznosť takéhoto prvku sa pomaly ale isto vytráca. Druhou je vytvorenie si štatistík návštevnosti z log súborov vášho servra a treťou je audit týchto logov nezávislou firmou (určite poznáte slovenský www.netsearch.skči český DCCI Audit.)

Prvou možnosťou sa určite zaoberať nebudeme. Tretia je vhodná skôr pre veľké firmy kvôli svojej finančnej náročnosti (česť výnimkám). Ostáva nám teda druhá možnosť - vlastná tvorba štatistík. Aby ste nemuseli prácne prechádzať vaše log súbory, bolo vytvorené množstvo sofware, ktorý všetku prácu odvedie za vás. Jedným z takýchto programov je aj FunnelWeb. Tento produkt ma zaujal najmä svojou pomernou prepracovanosťou, širokými možnosťami a jednoduchosťou ovládania (ale čo už môže byť zložité na nastavovaní parametrov reportu).

Čo sa týka možností, ktoré vám FunnelWeb vo verzii 3.5 ponúka, je to napr. nastavenie obdobia, z ktorého sa má report generovať, výstupný formát reportu (html, rtf alebo comma-delimited), nastavenie typov súborov, ktoré majú byť do reportu zahrnuté, samozrejmosťou je generovanie hodinových, denných, týždenných a mesačných štatistík. Môžete si rovnako zadefinovať názvy počítačov, ktorých návštevy nemajú byť do reportu zahrnuté. FunnelWeb môžete nechať na vašom počítači bežať stále a dopredu si nastaviť, kedy chcete generovať report - program za vás spraví všetko sám.

Po vytvorení reportu máte možnosť hneď si prehliadnuť výsledky, priamo ich poslať na server, resp. zbaliť ich do zip archívu a odoslať na e-mailovú adresu. Celkové hodnotenie:
+ funkčnosť
+ ovládanie
+ rýchlosť
+ množstvo podporovaných log formátov
+ možnosť automatizácie práce
+ dostupnosť pre Wintel, UNIX-like OS, MacOS
- snáď len absencia lokalizovanej verzie.

Názov produktu: FunnelWeb
Verzia: 3.5
Autor: Active Concepts, http://www.activeconcepts.com
Licencia: shareware

Developer,
Stiahnuté z Developer.sk