BrowserSizer: Otestujte si vaše stránky v rôznych rozlíšeniach

Určite poznáte tú situáciu keď tvrdo pracujete na svojich stránkach. Máte plno práce s celkovým designom a funkčnosťou systému a náhodou si zmeníte rozlíšenie na monitore a zhrozíte sa ...

Áno, toto je klasicý problém a vám nezostáva nič iné iba začať s optimalizáciou pre rôzne rozlíšenia v kombinácii s MS IE a Netscape. Máte v podstate dve možnosti. Tá prvá je, že si nainštalujete obidva prehliadače, postupne si meníte nastavenie rozlíšenia, kontrolujete a vylepšujete to čo treba. Alebo si na to zoženiete špecializovanú utilitku, ktorá vám v tom môže výdatne pomôcť.

A presne takou utilitkou je aj BrowserSizer vo verzii 1.03a. Tento zaujímavý program, alebo lepšie povedané programík, dokáže byť veľmi užitočný. BrowserSizer dokáže preveriť HTML stránku v rozlíšení 640x480, 800x600, 1024x768 a WebTV formáte. Spolupracuje s Internet explorerom a Netscape Navigatorom.

Inštalačný balík, ktorý si môžete stiahnúť z internetu a je voľne k dispozícii má vaľkosť iba 480 kB. Po jednoduchej inštalácii a spustení programu sa BrowserSizer integruje do systému a ikonka je viditeľná ako system tray na paneli.

Program BrowserSizer je freeware, takže ho môžete voľne používať. Pracuje pod operačným systémom Microsoft Win95/98 & Microsoft NT4/2000. BrowserSizer si môžete stiahnúť z nasledovnej lokality: http://www.applythis.com/browsersizer/ , taktiež tu nájdete bližšie informácie o tomto produkte. V čase písania tohto článku vyšla už verzia 1.1 a obsahuje niekoľko vylepšení.

Názov:BrowserSizer
Verzia: 1.03a
Autor: Applythis
Homepage: http://www.applythis.com/default.asp
Licencia: Zadarmo


Developer,
Stiahnuté z Developer.sk