UltraEdit-32 Professional Text/HEX Editor 7.0a

UltraEdit je jeho tvorcami označovaný ako Text Editor - HEX Editor - HTML Editor - Programmers Editor, čiže v skratke - "všetko v jednom". UltraEdit je najnovšie k dispozícii vo verzii 7.0a a svojími možnosťami ďaleko prekonal bežný textový editor.

S pôvodného náhradníka za klasický Notepad sa do dnešnej podoby dostal veľmi prepracovaný nástroj. A navyše minimálnej veľkosti. Ak pracujete s HTML stránkami, alebo aj na rozsiahlejších webových projektoch, v podobe UltraEditu dostanete do rúk silný nástroj schopný zvládnúť prácu s takmer akýmkoľvek zdrojovým súborom. Či už programujete v Jave, JavaScripte, PHP, ASP, alebo pracujete len s klasickými HTML súbormi, žiadny z týchto typov nerobí UE sebemenšie problémy.

Po nainštalovaní vám UE zaberie na disku (neuveriteľných) 2,1 MB a ihneď ponúkne svoje služby na vyskúšanie. Málo miesta na disku - veľa práce, tak by sme mohli charakterizovať UE. UltraEdit 32 nie je žiaden WYSIWIG editor, preto by som ho veľmi začiatočníkom nedoporučoval. Jedná sa o veľmi univeruálny multi-editačný nástroj s množstvom funkcií. Okrem editácie klasických ASCII/ANSI textových súborov dokáže UE, okrem už vyššie spomenutých typov súborov, pracovať v režime HEX - zobrazenia. Veľkou výhodou tohto programu je malá náročnosť na operačnú pamäť počítača. UE je totiž diskovo orientovaný, takže aj pri veľkom množstve naraz otvorených súborov potrebuje ku svojej práci omnoho menej pamäte ako napríklad iný program. A rýchlosť práce sa tým vôbez neznižuje. Sám som to mal možnosť vyskúšať.

Ďalšie funkcie programu heslovite:

>

Keď to zhrnieme, dospejeme k záveru, že UltraEdit môžete použiť ako jednoduché vývojové prostredie pre veľký počet jazykov. UE totiž dokáže taktiež spustiť nadefinovaný compiler, alebo interpreter. Podčiarknuté a podtrhnuté - UE je veľmi dobrý pomocník a dokáže určite spríjemniť nudný programátorský život. Aspoň za vyskúšanie určite stojí. Po stiahnutí zo stránok http://www.ultraedit.com ho môžete používať 45 dní bezplatne, po tomto termíne je treba program zaregistrovať (stojí asi 30 USD).

Developer,
Stiahnuté z Developer.sk