HTML Kit ver. 1.0

Len nedávno som objavil na inete veľmi zaujímavý editor (HTML/XML/CSS ...), ktorý sa na prvý pohľad nelíšil od svojich podobných konkurentov z oblasti HTML/Text editorov. Avšak len na prvý pohľad.

HTML Kit má veľmi podobné prevedenie ako napríklad UltraEdit (o ktorom sme mimochodom nedávno písali), EditPlus, alebo vydarený český editor EasyPad a aj funkciami sa týmto svojim "kolegom" dosť podobá. Pri bližšom zoznámení však vyjdú na povrch viaceré odlišnosti. Len pre úplnosť, HTML Kit je z dielne Chami.com. Tento web je medzi web developermi známy ako vyhľadávaný sajt plný tipov a trikov z oblasti Internetu, JavaScriptu, Webdizajnu a všeobecne tvorby webových stránok. Autori servera určite vsadili na skúsenosť a dali dokopy všetky funkcie, ktoré klasický webdizajnér potrebuje ku svojej práci a napísali program HTML Kit.

Už som pár podobných programov vyskúšal a môžem povedať, že HTML Kit mi padol hneď "do ruky". Okrem klasických funkcií, ktoré podobné produkty ponúkajú, obsahuje vstavaných veľa nástrojov (tools), ktoré uľahčujú prácu. Patrí k nim napríklad veľmi zaujímavý nástroj HTML Tidy, ktorý umožňuje: kontrolovať formát HTML dokumentu a validovať ho, konvertovať HTML dokument na XML, konvertovať HTML na XHTML, prevod na CSS a mnoho ďalších užitočných funkcií.

Ďalšie vlastnosti HTML Kitu heslovite:

HTML Kit je podľa mňa veľmi prepracovaný a svojími funkciami si určite získa mnoho priaznivcov. Keď už pre nič iné, tak určite pre jeho cenu. Je totiž celkom zdarma a môžete ho nájsť na tejto adrese: http://www.chami.com/html-kit.

Developer,
Stiahnuté z Developer.sk