Netscape Communicator for Windows 6.0 Preview Release 3

Netscape opäť potvrdil, že to s uvedením ostrej šestkovej verzie svojho prehliadača myslí vážne a najnovšie uviedol Preview Release číslo 3, ktorá má byť poslednou predzvesťou pred uvedením ostrej verzie. Uvidíme ako to na koniec dopadne.


Takže Netscape priniesol v poradi uz tretiu verziu NN 6 - táto je tiež Powered by Netscape Gecko. Inštalačný súbor je kupodivu malý (teda menší ako ako napríklad ku MSIE 5.5 - ma len 242 kB) - ale po spusteni inštalácie to už je skoro ako ten MSIE... Ak si nedáte pozor, tak vám to bude tahať cca 20 MB - a bude tam aj NetPhone a podobne "zbytočnosti".Stále neviem pochopiť, načo to je vo verzii Preview Release..

Po inštalácii sa to spustí (zhruba tak isto rýchlo ako PR2 - osobný subjektívny pocit). Ten istý pocit mi však priniesol jedno zistenie - stránky to ťahá rýchlejšie ako PR2. Aspoň mne to tak vychádza, možno sa mýlim - nutné otestovať. Dohodili tomu nový design - ešte coolovejší ako PR2 - ale stabilita stále nulová :-( Za desať minút mi to "spadlo" asi 5x - mám OS win98 english... Neviem, čo myslel Netscape touto PR3 a čo si od nej sľuboval - som viac ako sklamaný.


Obr. Nový Netscape 6 PR3 na systéme Win2000 Pro.

Bližšie info:
http://fileforum.efront.com/detail.php3?fid=942950549

Download / instalacny subor:
http://fileforum.efront.com/download.php3?fid=942950549

Download / instalačný súbor - slovenský mirror:
http://netscape.miesto.sk/nn6_pr3/N6Setup.exe

Developer,
Stiahnuté z Developer.sk