Nextra WAP portál

Štrnástého júna tohto roku Nextra, jeden z najrýchlejšie rastúcich európskych
poskytovateľov komunikačných služieb, spustila do prevádzky prvý slovenský WAP
portál s vlastným obsahom, ktorý sprístupňuje internetové služby pre užívateľov
WAP telefónov. Základné služby WAP portálu, brány do sveta internetu, bude
spočiatku tvoriť najmä prístup k elektronickej pošte, on-line diskusné fóra (wap
chat), prístup k informáciám o spoločnosti Nextra, jej produktoch a cenníkoch.

Jeho obsah plánuje Nextra doplniť o ďalšie užitočné informácie. Podľa Attilu Tomiho, riaditeľa pre privátny trh, sú v budovaní obsahu portálu ukryté veľké možnosti – od stránok určených pre zábavu a koníčky, cez informácie, ktoré sa zídu najmä cestovateľom až po ekonomické správy či aktuality pre podnikateľov, alebo aj novinárov.

Nextra WAP protokol je signálom, že spoločnosť má záujem o mobilné internetové služby, o vytvorenie prístupu k informáciám kdekoľvek, kedykoľvek a najmä z akéhokoľvek prístroja – či je to PC, notebook, PDA alebo mobilný telefón. Podľa vízie Dag Ole Storrostena, generálneho riaditeľa spoločnosti Nextra, budú vaše informácie, maily, adresáre, diáre uložené v jednom bode na internetovej sieti a vy k nim budete mať prístup nezávisle od času, priestoru ale aj zariadenia, ktoré používate. Nextra WAP stránka je otvorená voči iným portálom. Záujemca si môže na nej „naklikať« aj zoznam ďalších stránok a služieb prístupných cez WAP na iných portáloch.

Nextra WAP je založená na technológii Ericsson. Cieľom spoločnosti do budúcnosti je personalizácia portálu. Prístup k stránkam je zatiaľ zadarmo, platíte iba za telefónne poplatky. Portál je umiestnený na adrese http://wap.nextra.sk, kde nájdete aj sofvérový simulátor pre osobné počítače.

Čo potrebujete na využívanie služby Nextra WAP? Ako nastaviť telefón pre službu Nextra WAP?

V menu vášho WAP zariadenia vyhľadajte nastavenia pre WAP spojenie a nakonfigurujte ich podľa nasledovných údajov:

Po vložení týchto parametrov profil uložte a po jeho navolení sa začne telefón pripájať. Ďalšie informácie hľadajte na adrese http://www.nextra.sk/Slovensky/solutions/strednefirmy/wap.html.Developer,
Stiahnuté z Developer.sk