Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Pondelok, 18. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 92 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    UniView 2.0 - univerzálny prehliadač

Dnes by som Vám rád predstavil prehliadač rôznych druhov formátov, ktorý sa vďaka svojím schopnostiam dosť odlišuje od iných prehliadačov. Viac sa dočítate v nasledujúcom článku.


Na otestovanie som dostal aktuálnu verziu 2.0, ktorú si môžete zadarmo tu (Uniview je totiž freeware). Autorom programu je Andrej Kruták (krutak@gymrk.sk). Už názov napovedá, že sa jedná o univerzálny prehliadač, čoho dôkazom je aj podpora 112 zväčša multimediálnych formátov.

Inštalácia programu bola rýchla a prebehla bez problémov. K dispozícií je možnosť nainštalovať aj SDK (Software Development Kit) na vývoj pluginov pre UniView. Asociáciu súborov považujem za pomerne premyslenú a inteligentnú. Program sa však nedal nainštalovať na starší Windows NT

Takto vyzerá úvodná obrazovka programu po nainštalovaní:

Úvodná stránka programu


Funkcie programu sú rozdelené na štyri časti: na prácu s binárnymi, textovými, grafickými a multimediálnymi súbormi.

Funkcie na prácu s binárnymi súbormi sú sústredené do ponuky Binarny. Nachádzajú sa tu štandardné nástroje, ktoré uľahčia prácu s veľkými blokmi binárnych dát

V ponuke Text nájdete všetko, čo budete potrebovať pri písaní a spracovávaní textových súborov. Mne osobne chýbal výkonnejší nástroj na vyhľadávanie reťazcov založený na princípe regulárnych výrazoch a pod. Program samozrejme automaticky zalamuje textové súbory. Uniview interne nepodporuje viacnásobné undo, ktoré je k dispozícií iba po doinštalovaní rozhrania RichEdit 2.0. Ako veľké plus berem farebné odlyšovanie syntaxe, ktoré podporuje viacero programovacích jazykov.

Okrem podpory veľkého množstva obrázkových súborov UniView podporuje celoobrazovkový režim, nastavenie štýlov zobrazovania (100%, fit to window), nastavenie rýchlosti a rozsahu zvačšovania. UniView dokáže obrázky aj editovať. K dispozícií sú však len jednoduché editačné nástroje (pero, kvapátko, výplň, text, ...)
Lokálne úpravy nie sú silnou stránkou Uniview-u, čo však nemôžem povedať o editácií farieb, ktorá je na vynikajúcej úrovni. V univiewe môžete meniť počet farieb obrázku, nájdete tu histogram, užívateľské filtre, a pod. Pre Uniview nieje problém transformácia negatívov filmov do pozitívu + korekcia červenkastého zafarbenia negatívu.

Histogram

Pri väčšine podobných programov mi chýbali nástroje na zautomatizovanie určitej činnosti pri veľkých množstvách súborov. Uniview plne podporuje hromadnú konverziu súborov, nechýba ani hromadná aplikácia filtrov na obrázok pomocou skriptovacieho jazyka, ktorá nebýva štandardom ani pri oveľa zložitejších programoch. Poteší aj tvorič náhľadov, čiže zmenšenín obrázkov, alebo vyhľadávač duplicitných súborov, či nástroj na prezentácie.

Vlastné používateľské filtre

Hromadná konverzia

Záver: Uniview je skvelý program na prezeranie širokého rozsahu súborov, ktorý vopchá do vrecka naraz viacero prehliadačov. Doporučujem ho ako vhodnú alternatívu k AcdSee.


Autor : Dev, čítané 40127x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Utorok, 15. Apríla 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system