Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Štvrtok, 21. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 425 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    Stačí pohľad do očí

Oči nie sú iba zrkadlom duše. Môžu upozorniť aj na riziko srdcového infarktu alebo mozgovej porážky. Potvrdila to teraz rozsiahla pilotná štúdia „t@lkingeyes“ spoločnosti Siemens, realizovaná v spolupráci s Univerzitou Erlangen – Norimberg. Projekt iniciovala podniková nemocenská pokladňa Siemens Betriebskasse (SBK). Vyšetrenie je bezbolestné a trvá iba niekoľko minút. Počas neho sa špeciálnou kamerou sníma očné pozadie. Snímky poskytujú informácie o cievnych rizikách. Výsledky pilotnej štúdie hovoria sami za seba: U 20 percent z vyše 7 000 doteraz vyšetrených rozpoznali špecialisti výrazne zvýšené riziko mozgovej porážky pre obdobie budúcich troch rokoch. Je možné včas urobiť potrebné protiopatrenia.


Bratislava, 31. marca 2003 Minimalizovanie rizika srdcového infarktu a mozgovej porážky Stačí pohľad do očí Oči nie sú iba zrkadlom duše. Môžu upozorniť aj na riziko srdcového infarktu alebo mozgovej porážky. Potvrdila to teraz rozsiahla pilotná štúdia „t@lkingeyes“ spoločnosti Siemens, realizovaná v spolupráci s Univerzitou Erlangen – Norimberg. Projekt iniciovala podniková nemocenská pokladňa Siemens Betriebskasse (SBK). Vyšetrenie je bezbolestné a trvá iba niekoľko minút. Počas neho sa špeciálnou kamerou sníma očné pozadie. Snímky poskytujú informácie o cievnych rizikách. Výsledky pilotnej štúdie hovoria sami za seba: U 20 percent z vyše 7 000 doteraz vyšetrených rozpoznali špecialisti výrazne zvýšené riziko mozgovej porážky pre obdobie budúcich troch rokoch. Je možné včas urobiť potrebné protiopatrenia. S približne 200 000 úmrtiami za rok predstavujú srdcový infarkt a mozgová porážka nielen najčastejšiu príčinu smrti, ale sú aj najčastejšou príčinou telesného a duševného postihnutia v dospelosti s následkami doživotného ošetrovania. Pomocou „t@lkingeyes“ - a v tom sa všetci stotožňujú – možno tieto čísla s minimálnymi nákladmi výrazne znížiť. Vlastný screening trvá v pravom zmysle slova iba okamžik. Prenosnou špeciálnou kamerou, bez použitia prostriedkov na rozširovanie zreníc, sa vyhotoví snímka očného pozadia. Nasledujúca „t@lkingeyes“ analýza pacienta vôbec nezaťažuje. Podľa hesla „nech nebehá pacient, ale snímky“, sa snímky zakódovaným dátovým spojením dostanú na Univerzitu v Erlangene. Tu sa počítačovým programom a špeciálne vyškolenými očnými lekármi vyhodnotia. Snímky poskytujú informácie nielen o cievnych rizikách, ktoré môžu viesť k srdcovému infarktu alebo mozgovej porážke, ale aj o prípadných anomáliách, ktoré môžu poukazovať na cukrovku alebo šedý zákal. Pacienti si za niekoľko dní môžu na internete alebo u svojho očného lekára zistiť svoj osobný „rizikový profil“. Údaje sú na internete uložené anonymne (každý má svoj PIN kód), čím je zabezpečená optimálna ochrana údajov. Po úspešnom ukončení pilotného projektu v Erlangene sa od apríla tohto roku vyšetrenia „t@lkingeyes“ budú robiť aj v Berlíne, Mníchove, Paderborne a Regensburgu. Počet miest sa bude ďalej rozširovať. Na vyšetrenie sa môžu prihlásiť cez internet všetci muži a ženy nad 30 rokov. Screening vrátane vyhodnotenia stojí 69 eur. Na nákladoch sa podieľajú SBK a niektorí zamestnávatelia. Ďalšie informácie nájdete na: www.sbk.org/talkingeyes.


Autor : Beata Kujanova, čítané 4204x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Utorok, 1. Apríla 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system